Adaptace dětí

Vstupem dětí do mateřské školy se rozšiřuje jejich okruh v navazování kontaktů s lidskou společností. Aby tento proces probíhal nenásilnou formou bez stresu, nabízí naše mateřská škola  pro rodiče s dětmi adaptační program.

Adaptační program

Vstup dítěte do mateřské školy patří k významným událostem v životě dítěte.
Adaptační a zkušební doba je umožněna individuálně a s ohledem na možnosti rodičů a zvláštnosti konkrétního dítěte.

1.týden
1.den v MŠ za účasti rodičů – přivítání, vzájemné seznámení – maximálně 1 hod.
2., 3. den  nejdéle do 10.hod. – možnost s rodiči (doporučujeme jen krátkou přítomnost rodičů).

4.,5. den, pokud se dítě dobře adaptuje, může zkoušet delší pobyt.

2.týden
Je možná dopolední docházka s odchodem odchod před obědem – 11,00 hod. nebo po obědě – 12,00 hod.  (možnost s rodiči)

Od 3. týdne

Pokud probíhá adaptace bez obtíží, je možné vyzkoušet celodenní pobyt dítěte v MŠ s odchodem od 14.45 hod.

Pokud si dítě zvyká pomaleji, domluví si rodič s učitelkou další individuální průběh adaptace.

• Nejnovější aktuality

• Co nás čeká v nejbližší době

• 30. 3. 2020

V pondělí 30.3.2020 navštíví naši školku studentky I.ročníku dentální hygieny Masarykovy univerzity. V rámci programu naučí děti základy péče o chrup. Vybavte tedy, prosím, své děti zubními...   Číst celé

• 1. 4. 2020

Ve středu 1.4.2020 v dopoledních hodinách proběhne na školní zahradě program ke “Dni ptactva”. Společně s dětmi přivítáme ptáčky v naší “Ptačí školce”.

• 2. 4. 2020

Ve čtvrtek 2.4.2020 od 13.hodin se bude konat na zahradě naší MŠ jarní brigáda.  Prosíme rodiče o pomoc při úklidu školní zahrady po zimě. Brigáda bude jako tradičně zakončena opékání...   Číst celé

• 15. 4. 2020

Ve středu 15.4.2020 v dopoledních hodinách na zahradě MŠ proběhne sportovní den. Pro děti bude připraven bohatý program plný zábavy a her.